وام گلخانه

مدیر سایت
07 اسفند 1402
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
وام گلخانه

انواع وام  ساخت گلخانه

وام گلخانه جهاد کشاورزی

یکی از مهم‌ترین منابع تأمین مالی برای احداث و ساخت گلخانه، وام جهاد کشاورزی است. این وام با نرخ سود 7 درصد و بازپرداخت 5 ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. میزان این وام بر اساس مساحت گلخانه و نوع محصولی که قرار است در آن کشت شود، تعیین می‌شود.

وام  گلخانه روستایی

برای صدور مجوز احداث گلخانه در روستاهای کشور تسهیلات مناسبی وجود دارد و کشاورزان روستایی می‌توانند برای گلخانه های تا 300 متر مجوز بگیرند. روستاهای دارای زیرساخت‌ های مانند آب، برق و به ویژه گاز، می‌توانند احداث گلخانه روستایی را شروع کنند. همچنین سند های روستایی و اسنادی که مشاع هستند نیز به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته می‌شود.

متقاضی وام احداث گلخانه کوچک مقایاس، نباید حقوق بگیر سازمان، شرکت و نهادی باشد و چک برگشتی و معوقات بانکی نداشته باشد.

وام گلخانه های کوچک مقیاس

تسهیلات قرض الحسنه روستایی یکی از طرح های تسهیلاتی برای ایجاد گلخانه های کوچک مقیاس می‌باشد . از ویژگی های این طرح، نبود محدودیت، شامل تمام طرح های اشتغالی و توسعه ای می‌شود. مجوز اشتغال برای گلخانه های کوچک مقیاس، نامه کمیته امداد می‌باشد. متقاضی وام احداث گلخانه کوچک، نباید حقوق بگیر سازمان، شرکت و نهادی باشد و چک برگشتی و معوقات بانکی نداشته باشد.

وام  گلخانه بانک کشاورزی

این وام ها بخاطر فلسفه حمایتی خود، کم بهره بوده، بازه های زمانی معمولا بین یک تا سه ساله بازپرداخت می‌شود. در کشور عزیزمان ایران انواع وام های کشاورزی به ویژه وام احداث گلخانه  بر اساس شرایط اقلیمی منطقه و نوع محصول به مشمولین اهدا می‌شود .

انواع تسهیلات اعتباری:
  • با بهره گیری از منابع داخلی
  • با استفاده از صندوق توسعه ملی
  • با بهره گیری از وجوه اداره شده
  • با استفاده از وجوه تبصره ای
انواع تسهیلات اعطایی:
  • سرمایه ای
  • سرمایه در گردش

اگر شما قصد دارید برای دریافت وام گلخانه اقدام کنید باید با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز و همچنین تقاضانامه خود به یکی از شعبه های  بانک کشاورزی مراجعه کرده . سپس درخواست خود را در سامانه اعتبارات بانک کشاورزی ثبت کنید تا کارشناسان بانک درخواست شما را بررسی کنند.

برای مثال در خبری از سایت بانک کشاوری در بهمن 99 ، طرح گلخانه پرورش گل و گیاهان زینتی به مساحت 2000 متر مربع ، در شهرک گلخانه ای چمستان در استان مازندران به بهره برداری رسید، کل سرمایه این طرح حدود 20 میلیارد ریال بوده است که 13 میلیارد ریال آن توسط تسهیلات بانک کشاورزی تامین شد.

در مورد دوم  از سایت بانک کشاورزی در بهمن 99 ، گلخانه ای با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی تاسیس و به بهره برداری رسید که این گلخانه هیدروپونیک کشت توت فرنگی به مساحت  3000 متر مربع در بخش جزمه از توابع شهرستان آبیک استان قزوین بود.

برای احداث و راه اندازی این گلخانه  مبلغ 20  میلیارد ریال  تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی و منابع داخلی بانک پرداخت شده است.

 

مورد سوم  هم خبری در اسفند سال 99 از سایت بانک کشاورزی ؛ بهره برداری از گلخانه سبزی و صیفی در استان بوشهر با حمایت بانک کشاورزی را خبر می دهد. در این این طرح به مساحت 11 هزار و 160 متر مربع با سرمایه گذاری به مبلغ 50 میلیارد ریال در روستای تلخو شهرستان دشتی به بهره برداری رسید. این گلخانه زمینه اشتغال مستقیم 15 نفر را فراهم آورده است  .

میزان وثیقه : معمولاً میزان وثیقه ۵/۱ برابر میزان تسهیلات پرداختی به اضافه سود و کارمزد آن می‌باشد که لازم است متقاضیان قبل از هر گونه اقدام جهت دریافت تسهیلات وثیقه های لازم را تأمین نمایند.

وام گلخانه های هیدروپونیک :

در پرورش گیاهان با روش هیدروپونیک که با حداقل میزان آب کار می کند، زمینه کار بسیار گسترده بوده . در این روش امکان کاشت محصولات فراوانی را میسر می سازد. برای  گلخانه های هیدروپونیک نیز تسهیلات بسیاری با کارمزد حداقلی یعنی 7درصد به عنوان وام احداث گلخانه  موجود است. که با  فرصت 2 سال تنفس و دوره بازپرداخت بلند مدت  5 ساله  تعریف شده . علاوه بر این، هزینه های  انرژی گلخانه نیز با کمترین میزان پرداخت می شود.ش

توجه داشته باشید برای احداث و ساخت گلخانه قبل از هرچیز ، نیاز به مجوز احدث گلخانه و انتخاب یک متخصص و شرکت سازنده گلخانه داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

وام احداث گلخانه

طی چند سال گذشته با توجه به کاهش بارش‌های جوی، احداث و راه‌اندازی گلخانه به یک ضرورت ...
مدیر سایت
26 دی 1402

محاسبه دقیق سیستم گرمایش گلخانه

سؤالات زیادی مطرح شده است در ارتباط با اینکه یک گلخانه با متراژ x چقدر گرما احتیاج ...
مدیر سایت
26 دی 1402

ناودانی

انواع ناودانی ناودانیناودانی در گلخانه به معنای ایجاد شیب یا انحدار در سقف گلخانه یا سایر ساختارهای آن ...
مدیر سایت
19 اردیبهشت 1403